case study

Klient: ROYALPACK, TATAR” sp. j.

POIR 3.2.1
Gama nowatorskich opakowań tekturowych wielokrotnego zastosowania, o innowacyjnych cechach i przełomowych parametrach użytkowych

Cel projektu:
Niniejszy projekt polegał na wprowadzeniu na rynek przez ROYALPACK gamy opakowań tekturowych o wydłużonym cyklu życia. Opakowania opracowane w ramach prac B+R przeprowadzonych przez wnioskodawcę odznaczają się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Potrzeby klienta

Royalpack jest producentem tektury falistej oraz opakowań, zadrukowanych techniką druku offsetowego i fleksograficznego. Współpracę z EGC nawiązał już w perspektywie 2007-2013, gdy pozyskaliśmy dofinansowanie na budowę nowego zakładu w miejscowości Słone koło Zielonej Góry oraz na zakup parku maszynowego.

W przypadku nowego projektu, główną potrzebą Royalpack była pomoc w pozyskaniu dofinansowania na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wdrożenia opracowanego przez spółkę nowej gamy opakowań tekturowych.

efekty współpracy

Rolą EGC była weryfikacja raportu z prac badawczo-rozwojowych opracowanych przez klienta, jak również przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej, która została wysoko oceniona w ramach konkursu. Realizacja projektu zaowocowała zakupem nowego parku maszynowego, który służy do produkcji nowych opakowań kartonowych wzbogaconych w zgłoszony do ochrony patentowej systemem aplikacji dodatkowej warstwy informacyjno-ozdobnej. Klient we własnym zakresie rozbudował halę produkcyjną, zwiększając powierzchnię o dodatkowe 6 000 m².

Inne projekty

Nowa technologia wytwarzania kolorowych wyrobów włókienniczych tkanych o właściwościach samoczyszczących oraz biobójczych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, wsparcie wdrożenia wyników prac B+R, wdrożenie nowej innowacyjnej technologii.