case study

Klient: POLANIK sp. z o.o.

POIR 3.2.1 Badania na rynek
Wdrożenie wyników prac B+R nad opracowaniem metody wytwarzania sprzętu lekkoatletycznego o zwiększonej wytrzymałości

Cel projektu:
Projekt polega na wprowadzeniu na rynek przez POLANIK sp. z o.o. gamy sprzętu lekkoatletycznego odznaczających się unikatowym systemem powłok zabezpieczających.

Potrzeby klienta

Polanik to wiodący producent sprzętu lekkoatletycznego w Polsce. Nasza współpraca sięga perspektywy 2007-2013, kiedy to wspólnie zrealizowaliśmy projekt w ramach RPO województwa łódzkiego.

Zainspirowany poprzednim sukcesem, klient podjął decyzję o złożeniu kolejnego projektu. Potrzebował od EGC doradztwa nie tylko w zakresie opracowania dokumentacji aplikacyjnej, ale również skojarzenia go z jednostkami badawczymi i laboratoriami, które mogłyby służyć mu pomocą w zbadaniu i walidacji opracowanej przez niego nowej gamy produktowej. Dofinansowanie miało objąć budowę nowej hali produkcyjnej oraz zakup nowych urządzeń dedykowanych do wytwarzania nowych powłok zabezpieczających.

efekty współpracy

W ramach współpracy pozyskaliśmy dofinansowanie na budowę nowego budynku galwanizerni oraz zakup urządzeń służących do produkcji nowej gamy sprzętu lekkoatletycznego. Wspieraliśmy klienta na każdym etapie oceny projektu, jak i jego realizacji. Wspólnie zrealizowaliśmy również dwa projekty na internacjonalizację w ramach RPO WŁ II.2., mające na celu wprowadzenie produktów spółki na rynek austriacki oraz marokański.

Inne projekty

Nowa technologia wytwarzania kolorowych wyrobów włókienniczych tkanych o właściwościach samoczyszczących oraz biobójczych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, wsparcie wdrożenia wyników prac B+R, wdrożenie nowej innowacyjnej technologii.