case study

Klient: DROG-BRUK A.P. Szczerek, Spółka Jawna.

Rozwój oferty asortymentowej przedsiębiorstwa DROG-BRUK poprzez wdrożenie wyników prac B+R

Projekt polegał na wdrożeni w przedsiębiorstwie DROG-BRUK wyników  prac B+R, w efekcie których opracowano nowatorską kostkę brukową – Autoclean, której strona użytkowa pokryta zostanie koloidem wzbogaconym cząsteczkami nanokrystalicznego dwutlenku tytanu nTiO2. W porównaniu do dwutlenku tytanu nTiO2 charakteryzuje się o wiele mniejszą wielkością ziaren i dużo większą powierzchnią właściwą. Wskazane cechy przekładają się na jego lepsze od dwutlenku tytanu własności, m.in. wysoką absorpcję promieniowania UV. Celem projektu było wprowadzenie na rynek unikalnych w skali międzynarodowej produktów o przełomowych i nowatorskich właściwościach. Wyniki prac zgłoszone zostały do ochrony patentowej.

Potrzeby klienta

Spółka koncentrowała się na opracowywaniu unikatowych produktów o wysokiej jakości, właściwościach i designie. Badania rynku wykazały rosnące zainteresowanie klientów nowoczesnymi, nietypowymi modelami kostek brukowych, które łączą wysoką jakość z atrakcyjnym designem. W odpowiedzi na te potrzeby DROG-BRUK zdecydował się na wprowadzenie na rynek linii nowych, przełomowych produktów, które zaspokoją oczekiwania klientów i wzmocnią konkurencyjność firmy. Klient zgłosił się do EGC z potrzebą wprowadzenia na rynek unikalnej w skali kraju technologii produkcji wyrobów betonowych umożliwiającej im nadanie właściwości biobójczych. Innowacyjna technologia pozwoli na wprowadzenie do oferty nowej linii produktów – kostki brukowej odpornej na zanieczyszczenia organiczne. Klient poszukiwał kompleksowego rozwiązania, które umożliwiłoby mu zakup technologii, zakup robót budowlanych mających na celu stworzenie nowego zakładu oraz kompletnej linii technologicznej koniecznej do rozpoczęcia produkcji innowacyjnego wyrobu.

efekty współpracy

Realizacja projektu doprowadziła do wprowadzenia na rynek innowacyjnej kostki brukowej o unikatowych właściwościach. Wprowadzenie innowacyjnych produktów zaowocowało zakupem nowoczesnych maszyn i opracowywania nowych materiałów, co wpłynęło na zdrową konkurencję i rozwój całej branży. Dzięki temu DROG-BRUK osiągnął pozycję lidera rynku, kształtując popyt, modę i trendy w branży. Dzięki współpracy EGCC z zespołem klienta powstało zgłoszenie patentowe, które chroniło nową technologię oraz dokumentacja niezbędna do złożenia wniosku o dofinansowanie dla kompleksowego projektu wprowadzenia na rynek nowego produktu. Po zakończeniu realizacji projektu powstał w pełni wyposażony nowy zakład produkcyjny, który umożliwi wprowadzenie na rynek nowego produktu.

Zespół EGC wspierał nasze starania o uzyskanie dofinansowania od samego początku. Dzięki doświadczeniu firmy udało się dobrać konkurs, który idealnie wpisywał się w nasze potrzeby. Zaangażowanie członków zespołu EGC doprowadziło do osiągnięcia naszych celów rozwojowych i pozwoliło na wprowadzenie nowego produktu oraz zabezpieczenie naszej własności intelektualnej.

DROG-BRUK A.P. Szczerek, Spółka Jawna.
Inne projekty

Wdrożenie wyników prac B+R nad opracowaniem metody wytwarzania sprzętu lekkoatletycznego o zwiększonej wytrzymałości

w ramach: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Oś priorytetowa: Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie 3.2. Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R, Poddziałanie 3.2.1. Badania na rynek