Termin naboru:
7 maja- 2 lipca 2024
Budżet konkursu:
100 mln zł
7 maja wystartował nabór wniosków o dofinansowanie projektów na opracowanie strategii wzorniczej oraz jej wdrożenie w przedsiębiorstwie.
Wzornictwo jest szerokim obszarem działania firmy dotyczącym opracowywania i tworzenia wizualnych, funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań dla produktów, przedmiotów czy usług. Jego celem jest zaprojektowanie produktów, które są atrakcyjne dla użytkowników, a jednocześnie spełniają ich potrzeby i wymagania. Wzornictwo obejmuje różne dziedziny, takie jak projektowanie przemysłowe, graficzne czy użytkowe. Wzornictwo ma na celu ulepszanie jakości życia poprzez projektowanie produktów, które są funkcjonalne, estetyczne i konkurencyjne cenowo.
W ramach tego konkursu, można uzyskać wsparcie w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych w celu lepszego dostosowania firm do potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz zwiększenia atrakcyjności oferowanych produktów i usług.
Wsparcie obejmie:
- komponent doradczy, realizowany przez projektanta, polegający
na przeprowadzeniu audytu wzorniczego oraz opracowaniu strategii wzorniczej, - komponent wdrożeniowy, który dotyczy wdrożenia strategii wzorniczej,
przeprowadzenie działań z wykorzystaniem projektanta, których końcowym rezultatem będzie wprowadzenie na rynek nowoopracowanego produktu.
Czy mogę wziąć udział w konkursie:
Program dedykowany jest wsparciu rozwoju przedsiębiorstw z sektora MŚP zlokalizowanych
na terenie 6 województw Polski Wschodniej:
- Lubelskiego
- Podlaskiego
- Podkarpackiego
- Świętokrzyskiego
Warmińsko-mazurskiego
- Mazowieckiego (z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego tj. m. st. Warszawa oraz powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego).
Na co można uzyskać wsparcie
Finansowaniem zostaną objęte wydatki przeznaczone na opracowanie strategii wzorniczej oraz jej wdrożenie w przedsiębiorstwie:
- koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu wzorniczego i opracowaniem strategii wzorniczej,
- koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia strategii wzorniczej,
- nabycie środków trwałych innych niż nieruchomości zabudowane
i niezabudowane, - nabycie oprogramowania i innych wartości niematerialnych
i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej, - koszty robót i materiałów budowlanych, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn i urządzeń, a ich wartość nie przekracza 10% wartości środków trwałych nabywanych w projekcie,
- koszty usług szkoleniowych,
- koszty ustanowienia oraz utrzymania zabezpieczenia zaliczki.
Poziomy wsparcia:
- 70% dla mikro i małych przedsiębiorstw (regionalna pomoc inwestycyjna).
- 60% dla średnich przedsiębiorstw (regionalna pomoc inwestycyjna).
- 85% w zakresie kosztów objętych pomocą de minimis.
Wartość wsparcia:
Minimalna kwota wydatków kwalifikowalnych- 200 tyś złotych
Maksymalna kwota dofinansowania – 3 mln. złotych
Skontaktuj się
z nami.