case study

Klient: Zakład Mechaniczny ELTECH Sp. z o.o.

POIR 3.2.2
Wdrożenie nowej technologii produkcji średniogabarytowych wałów maszynowych

POIR 3.2.1
Wdrożenie wyników prac B+R nad opracowaniem metody wytwarzania wielkogabarytowych części maszyn o parametrach nowych dla rynku

 

Potrzeby klienta

Eltech sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie obróbki mechanicznej-skrawaniem ciężkich, przestrzennych części maszyn wykonywanych na potrzeby przemysłu okrętowego, odlewniczego, energetycznego, maszynowego itp.

Klient zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dofinansowania na zakup linii produkcyjnej oraz aparatury pomiarowej. Urządzenia te miały posłużyć do produkcji nowych wielkogabarytowych części maszyn, których technologia wytwarzania została opracowana przez klienta przy współpracy z AGH.

efekty współpracy

W ramach realizacji projektu Eltech nabył nowoczesne urządzenia, które posłużyły do wdrożenia nowej technologii produkcji średniogabarytowych wałów maszynowych. Co więcej, przyznana dotacja zainspirowała klienta do prowadzenia dalszych badań skupiających się na opracowaniu technologii produkcji wielkogabarytowych, wysokoprecyzyjnych otworów stożkowych do połączeń ciernych. Kolejny sukces zaowocował nie tylko poszerzeniem oferty klienta, ale również zakupem nowych urządzeń produkcyjnych i aparatury badawczej. Nasza współpraca obejmowała również wsparcie na etapie realizacji projektu, w tym pomoc w przygotowywaniu wniosków o płatność oraz prowadzenie korespondencji z instytucjami pośredniczącymi.