case study

Klient: Zakład Tworzyw Sztucznych ANTARES

Nowa technologia wytwarzania ergonomicznych i przyjaznych dla środowiska nakrętek na butelki i tuby do napojów przeznaczonych dla sportowców wdrożona w przedsiębiorstwie Zakład Tworzyw Sztucznych ANTARES

Przedmiotowy projekt miał na celu wprowadzenie na rynek nowej technologii wytwarzania ergonomicznych i ekologicznych nakrętek na tuby i butelki przeznaczonych dla sportowców. Głównym celem było opracowanie modyfikacji składu surowcowego, konstrukcji oraz nowej technologii produkcji tych nakrętek. Dzięki temu ANTARES mogło poszerzyć swoją ofertę o innowacyjną gamę produktów, charakteryzujących się nowymi cechami jakościowymi.

Potrzeby klienta

ANTARES jako przedsiębiorstwo prężnie działające w branży zidentyfikowało zapotrzebowanie rynkowe na ergonomiczne i przyjazne dla środowiska zamknięcia gwintowane typu „flip-top”, które można otworzyć jedną ręką, zwiększając komfort użytkowania. Jednakże wytwarzanie tych nakrętek jest technologicznie trudniejsze i bardziej wrażliwe na parametry procesowe i materiałowe niż tradycyjne zakrętki odkręcane. Wnioskodawca zauważył te wyzwania i postanowił opracować nową technologię, która pozwoli na produkcję takich nakrętek, jednocześnie zachowując ich funkcjonalność, użyteczność oraz przyjazność dla środowiska.

efekty współpracy

W efekcie realizacji projektu firma ANTARES opracowała nową technologię produkcji nakrętek typu „flip-top”, która umożliwia wytwarzanie tych produktów z udziałem modyfikowanych napełniaczy mineralnych i materiału polimerowego. Technologia ta jest bardziej energooszczędna, wydajna jak również redukuje ilość odpadów poprodukcyjnych. W wyniku realizacji projektu ANTARES mogło zaoferować nową gamą produktów,które spełnią oczekiwania rynku w zakresie ergonomii, funkcjonalności i przyjazności dla środowiska. Ponadto firma zwiększyła swoją konkurencyjność na rynku krajowym i międzynarodowym oraz podniosła poziom innowacyjności i rozwoju technologicznego.

Inne projekty

Nowa technologia wytwarzania kolorowych wyrobów włókienniczych tkanych o właściwościach samoczyszczących oraz biobójczych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, wsparcie wdrożenia wyników prac B+R, wdrożenie nowej innowacyjnej technologii.