powrót

insights

11 grudnia 2021

Wspólne poszukiwanie rozwiązań

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży doradczej stworzyliśmy sieć kooperantów, którzy wspierają naszych klientów w jak najlepszym przygotowaniu ich do wyścigu o europejskie fundusze.
Wśród takich klientów było przedsiębiorstwo VORSTER, jeden z europejskich liderów w zakresie produkcji maszyn szwalniczych przeznaczonych do wytwarzania poduszek powietrznych. Przedsiębiorstwo mało komu znane, a mające tak duży wpływ na nasze codzienne życie i bezpieczeństwo.
Właściciel oraz główny pomysłodawca firmy, Pan Marcin Werner, przedstawił nam swoją koncepcję na nową maszynę szwalniczą, która charakteryzować się miała znacznie zwiększoną dokładnością oraz wydajnością produkcji. Problemem był jednak brak odpowiedniej technologii na jednym z kluczowych etapów operacji samej maszyny oraz brak odpowiedniego know-how w przedsiębiorstwie, aby ten problem rozwiązać.
Z pomocą przyszła nam Polska Agencja Transferu Technologii, dzięki której udało się znaleźć szereg odpowiednich dla Klienta rozwiązań oraz wybrać najkorzystniejsze z nich. Co najciekawsze, zakup samej technologii również stanowił wydatek kwalifikowalny w ramach projektu!

pozostałe artykuły