powrót

insights

11 grudnia 2021

Doradztwo naukowe

Naszym celem jest każdorazowe przygotowanie projektu danego Klienta w taki sposób, aby uzyskał on pozytywną ocenę i otrzymał dofinansowanie oraz był możliwy do zrealizowania pod względem praktycznym i biznesowym.
Jednym z takich projektów była inwestycja spółki NORD-OST, producenta wyrobów tekturowych. W celu zwiększenia ekologiczności oferowanych przez siebie wyrobów, Spółka podjęła decyzję o zmianie struktury produkowanej tektury na plaster miodu oraz zmniejszeniu jej grubości. Spowodowało to, że produkty cechowały się niedostateczną wytrzymałością mechaniczną i konieczne były dalsze prace rozwojowe.
Dzięki wytworzonym przez lata kontaktom naukowym, udało nam się zawrzeć współpracę z kilkoma jednostkami naukowymi jednocześnie (m.in. Politechniką Łódzką oraz Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej), co poskutkowało wytworzeniem autorskiej receptury środków dodawanych na etapie produkcji tektury, które nie tylko zapewniły jej odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, ale również zwiększoną odporność na działalnie wilgoci oraz płomieni. Poprzez bliską współpracę z jednostkami naukowymi powstały środek był łatwy w zastosowaniu i nie wpływał znacząco na cenę. Dzięki temu nasz Klient spełnił swoje założenia produktowe i otrzymał wyrób o cechach wyróżniających go na tle konkurencji.