case study

Klient: RC DESIGN sp. z o.o.

2.3.5 Design dla przedsiębiorców
Opracowanie projektu wzorniczego i wdrożenie nowej gamy mebli katalogowych w RC Design

Cel projektu:
Niniejszy projekt miał na celu wdrożenie nowej gamy produktów na podstawie projektu wzorniczego będącego wynikiem przeprowadzenia procesu projektowego.

Potrzeby klienta

Klient zgłosił się do nas z potrzebą pozyskania dofinansowania na zakup urządzeń służących do produkcji mebli. Przymierzał się właśnie do poszerzenia swojego portfolio o nową linię produktów katalogowych odznaczających się unikalnym designem, stąd potrzebował uzupełnienia posiadanego wówczas parku maszynowego o nowe maszyny.

efekty współpracy

Doradziliśmy klientowi ubieganie się o wsparcie w ramach konkursu „Design dla przedsiębiorców”. W ten sposób pozyskaliśmy dofinansowanie nie tylko na zakup nowych maszyn, ale również na opracowanie projektów nowych produktów. W wyniku realizacji projektu klient poszerzył swoją ofertę o kolekcję mebli katalogowych, które charakteryzują się unikalnym designem, nawiązującym do motoryzacji, przeznaczonych do użytku domowego (kuchnie, sypianie, łazienki) oraz publicznego (hotele, biura, centra konferencyjne, restauracje). Nasza współpraca obejmowała również wsparcie w rozliczaniu projektu.

Inne projekty

Nowa technologia wytwarzania kolorowych wyrobów włókienniczych tkanych o właściwościach samoczyszczących oraz biobójczych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, wsparcie wdrożenia wyników prac B+R, wdrożenie nowej innowacyjnej technologii.