case study

Klient: RC DESIGN sp. z o.o.

Opracowanie projektu wzorniczego i wdrożenie nowej gamy mebli katalogowych w RC Design

Projekt służył wdrożeniu do działalności spółki RC Design nowej gamy produktów na podstawie projektu wzorniczego będącego wynikiem przeprowadzenia procesu projektowego. Tym samym w ramach projektu założono rozwój przedsiębiorstwa poprzez zaprojektowanie i wdrożenie kolekcji mebli katalogowych, które będą się charakteryzować unikalnym designem, nawiązującym do motoryzacji, przeznaczonych do użytku domowego (kuchnie, sypianie, łazienki) oraz publicznego (hotele, biura, centra konferencyjne, restauracje). Meble wykonano z najwyższej jakości materiałów oraz zaaplikowano w nich zintegrowane rozwiązania elektroniczne.

Potrzeby klienta

Klient zgłosił potrzebą pozyskania dofinansowania na zakup urządzeń służących do produkcji mebli, z uwagi na chęć poszerzenia swojego portfolio o nową linię produktów katalogowych odznaczających się unikalnym designem, stąd potrzebował uzupełnienia posiadanego wówczas parku maszynowego o nowe maszyny.

 

efekty współpracy

EGC doradzało Klientowi ubieganie się o wsparcie w ramach konkursu „Design dla przedsiębiorców”. W ten sposób pozyskaliśmy dofinansowanie nie tylko na zakup nowych maszyn, ale również na opracowanie projektów nowych produktów. W wyniku realizacji projektu Klient poszerzył swoją ofertę o kolekcję mebli katalogowych, które charakteryzują się unikalnym designem, nawiązującym do motoryzacji, przeznaczonych do użytku domowego (kuchnie, sypianie, łazienki) oraz publicznego (hotele, biura, centra konferencyjne, restauracje). Nasza współpraca obejmowała również wsparcie w rozliczaniu projektu.

Inne projekty

Nowa technologia wytwarzania kolorowych wyrobów włókienniczych tkanych o właściwościach samoczyszczących oraz biobójczych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, wsparcie wdrożenia wyników prac B+R, wdrożenie nowej innowacyjnej technologii.