case study

Klient: DEKORGLASS

Opracowanie innowacyjnej technologii druku ink jet na butelkach wykonanych ze szkła w firmie DEKORGLASS

Projekt skupiał się na opracowaniu nowej technologii druku ink jet na butelkach szklanych, która miała na celu stworzenie nowych możliwości w druku, takich jak nadruk na butelkach ustawionych w pozycji pionowej, nadruk 3D oraz nadruk srebrem. Zadrukowane w ten sposób butelki będą mogły być napełnione podczas procesu drukowania, co stanowi innowację w stosunku do obecnie dostępnych rozwiązań.

Potrzeby klienta

Potrzeba realizacji wiązała się z odnotowaniem rosnącego popytu na usługi zdobienia butelek szklanych technologią ink jet. Trendy wzornicze wśród producentów luksusowych kosmetyków i napojów alkoholowych wskazują na wzrost zainteresowania zdobieniami wykonanymi z metali szlachetnych oraz zdobieniami wielowarstwowymi o teksturze 3D. Ponadto firma Dekorglass ma Dotychczasowe bogate doświadczenie firmy DEKORGLASS w dziedzinie projektowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie zdobienia opakowań szklanych stanowiło solidną podstawę dla pomyślnej i skutecznej realizacji projektu.

efekty współpracy

Efektem realizacji projektu było wprowadzenie nowego procesu nanoszenia nadruków na butelki szklane przez Dekorglass. Dzięki  temu DEKORGLASS jest w stanie oferować nowe usługi, takie jak nadruk cyfrowy, 3D oraz srebrny, kierując je głównie do producentów alkoholi klasy premium oraz producentów kosmetyków. Ponadto wprowadzenie rozwiązań przewiedzianych w projekcie stanowi krok naprzód w dziedzinie druku na butelkach szklanych i zwiększa konkurencyjność Dekorglass na rynku.

Inne projekty

Nowa technologia wytwarzania kolorowych wyrobów włókienniczych tkanych o właściwościach samoczyszczących oraz biobójczych.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, wsparcie wdrożenia wyników prac B+R, wdrożenie nowej innowacyjnej technologii.